| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Rover |
| Model | 800 |
| Nesil | Rover 800 Coupe |
| Modifikasyonu (Motor) | 820i (136 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1992 yıl |
| Son üretim yılı | 1999 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.4 Lt/100 km
17.55 US mpg 21.08 UK mpg 7.46 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.5 Lt/100 km
31.36 US mpg 37.66 UK mpg 13.33 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.4 saniye |
| Maksimum sürat | 195 km/saat 121.17 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.9 Kg/bg, 101.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.3 Kg/Nm, 136.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 136 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 68.2 bg/Lt |
| Tork | 184 Nm @ 2500 dev/dak 135.71 lb.-ft. @ 2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | M16i |
| Motor hacmi | 1994 cm3 121.68 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84.45 mm 3.32 in. |
| Silindir içi vuruş | 89 mm 3.5 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1345 Kg 2965.22 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1910 Kg 4210.83 lbs. |
| Azami yük | 565 Kg 1245.61 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 455 Lt 16.07 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 68 Lt 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4882 mm 192.2 in. |
| Genişlik | 1730 mm 68.11 in. |
| Yükseklik | 1393 mm 54.84 in. |
| Dingil Mesafesi | 2766 mm 108.9 in. |
| Ön tekerlek izi | 1487 mm 58.54 in. |
| Arka tekerlek izi | 1450 mm 57.09 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | 6J x 15 |