| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Rover |
| Model | 800 |
| Nesil | Rover 800 Coupe |
| Modifikasyonu (Motor) | 825 SD (118 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1993 yıl |
| Son üretim yılı | 1999 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8 Lt/100 km
29.4 US mpg 35.31 UK mpg 12.5 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km
36.75 US mpg 44.14 UK mpg 15.63 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Ağırlık/güç oranı | 12.2 Kg/bg, 81.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 186.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 118 bg @ 4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 47.2 bg/Lt |
| Tork | 268 Nm @ 2100 dev/dak 197.67 lb.-ft. @ 2100 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 4924 SHI RG |
| Motor hacmi | 2500 cm3 152.56 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 94 mm 3.7 in. |
| Sıkıştırma oranı | 22.1:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Ön yanma odası enjeksiyonu |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Motor yağı kapasitesi | 6.4 Lt 6.76 US qt | 5.63 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1440 Kg 3174.66 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1970 Kg 4343.11 lbs. |
| Azami yük | 530 Kg 1168.45 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 445 Lt 15.72 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4882 mm 192.2 in. |
| Genişlik | 1730 mm 68.11 in. |
| Yükseklik | 1393 mm 54.84 in. |
| Dingil Mesafesi | 2766 mm 108.9 in. |
| Ön tekerlek izi | 1487 mm 58.54 in. |
| Arka tekerlek izi | 1450 mm 57.09 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |