Skoda Octavia IV Combi (facelift 2024) 1.5 TSI (116 bg) Mild Hybrid DSG modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Octavia |
| Nesil | Skoda Octavia IV Combi (facelift 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 TSI (116 bg) Mild Hybrid DSG |
| Üretim başlangıç yılı | Şubat, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 6.6-7.0 Lt/100 km
35.64 - 33.6 US mpg 42.8 - 40.35 UK mpg 15.15 - 14.29 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 4.8-5.3 Lt/100 km
49 - 44.38 US mpg 58.85 - 53.3 UK mpg 20.83 - 18.87 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.3-4.7 Lt/100 km
54.7 - 50.05 US mpg 65.69 - 60.1 UK mpg 23.26 - 21.28 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 5.3-5.7 Lt/100 km
44.38 - 41.27 US mpg 53.3 - 49.56 UK mpg 18.87 - 17.54 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.1-5.5 Lt/100 km
46.12 - 42.77 US mpg 55.39 - 51.36 UK mpg 19.61 - 18.18 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 115-125 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.7 saniye |
| Maksimum sürat | 203 km/saat 126.14 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Motor | |
| Güç | 116 bg |
| Litre başına güç | 77.4 bg/Lt |
| Tork | 220 Nm @ 1500-3000 dev/dak 162.26 lb.-ft. @ 1500-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA211 evo 2 / DXDE |
| Motor hacmi | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74.5 mm 2.93 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.9 mm 3.38 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Silindir Deaktivasyonu sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Maksimum ağırlık | 1910 Kg 4210.83 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 640 Lt 22.6 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1700 Lt 60.03 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 700 Kg 1543.24 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4698 mm 184.96 in. |
| Genişlik | 1829 mm 72.01 in. |
| Yükseklik | 1491 mm 58.7 in. |
| Dingil Mesafesi | 2667 mm 105 in. |
| Ön tekerlek izi | 1546 mm 60.87 in. |
| Arka tekerlek izi | 1550 mm 61.02 in. |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |