Skoda Octavia IV Combi (facelift 2024) 1.5 TSI (150 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Octavia |
| Nesil | Skoda Octavia IV Combi (facelift 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 TSI (150 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Şubat, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 7.2-7.5 Lt/100 km
32.67 - 31.36 US mpg 39.23 - 37.66 UK mpg 13.89 - 13.33 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.5-6.0 Lt/100 km
42.77 - 39.2 US mpg 51.36 - 47.08 UK mpg 18.18 - 16.67 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.7-5.1 Lt/100 km
50.05 - 46.12 US mpg 60.1 - 55.39 UK mpg 21.28 - 19.61 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 5.4-5.9 Lt/100 km
43.56 - 39.87 US mpg 52.31 - 47.88 UK mpg 18.52 - 16.95 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.4-5.9 Lt/100 km
43.56 - 39.87 US mpg 52.31 - 47.88 UK mpg 18.52 - 16.95 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 123-134 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.6 saniye |
| Maksimum sürat | 226 km/saat 140.43 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Motor | |
| Güç | 150 bg |
| Litre başına güç | 100.1 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1500-3500 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1500-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA211 evo 2 / DXDB |
| Motor hacmi | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74.5 mm 2.93 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.9 mm 3.38 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Silindir Deaktivasyonu sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Maksimum ağırlık | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 640 Lt 22.6 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1700 Lt 60.03 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 680 Kg 1499.14 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4698 mm 184.96 in. |
| Genişlik | 1829 mm 72.01 in. |
| Yükseklik | 1491 mm 58.7 in. |
| Dingil Mesafesi | 2667 mm 105 in. |
| Ön tekerlek izi | 1546 mm 60.87 in. |
| Arka tekerlek izi | 1550 mm 61.02 in. |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |