Skoda Octavia IV Combi (facelift 2024) 2.0 TDI (150 bg) DSG modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Octavia |
| Nesil | Skoda Octavia IV Combi (facelift 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI (150 bg) DSG |
| Üretim başlangıç yılı | Şubat, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 6.8-7.0 Lt/100 km
34.59 - 33.6 US mpg 41.54 - 40.35 UK mpg 14.71 - 14.29 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 4.5-4.9 Lt/100 km
52.27 - 48 US mpg 62.77 - 57.65 UK mpg 22.22 - 20.41 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 3.8-4.1 Lt/100 km
61.9 - 57.37 US mpg 74.34 - 68.9 UK mpg 26.32 - 24.39 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 4.4-4.8 Lt/100 km
53.46 - 49 US mpg 64.2 - 58.85 UK mpg 22.73 - 20.83 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 4.6-4.9 Lt/100 km
51.13 - 48 US mpg 61.41 - 57.65 UK mpg 21.74 - 20.41 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 120-129 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.6 saniye |
| Maksimum sürat | 225 km/saat 139.81 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Motor | |
| Güç | 150 bg |
| Litre başına güç | 76.2 bg/Lt |
| Tork | 360 Nm @ 1600-2750 dev/dak 265.52 lb.-ft. @ 1600-2750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA288 evo / DXRB |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Maksimum ağırlık | 1990 Kg 4387.2 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 640 Lt 22.6 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1700 Lt 60.03 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 740 Kg 1631.42 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4698 mm 184.96 in. |
| Genişlik | 1829 mm 72.01 in. |
| Yükseklik | 1491 mm 58.7 in. |
| Dingil Mesafesi | 2667 mm 105 in. |
| Ön tekerlek izi | 1546 mm 60.87 in. |
| Arka tekerlek izi | 1550 mm 61.02 in. |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R17; 225/45 R18 |
| Jant Boyutu | 17; 18 |