Toyota Hilux Surf 3.0 i V6 (143 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Hilux |
| Nesil | Toyota Hilux Surf |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 i V6 (143 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1988 yıl |
| Son üretim yılı | 1995 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Pick-up |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Motor | |
| Güç | 143 bg @ 4600 dev/dak |
| Litre başına güç | 48.3 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 3400 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 3400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 3VZ-E |
| Motor hacmi | 2959 cm3 180.57 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 82 mm 3.23 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.4 Lt 10.99 US qt | 9.15 UK qt |