Toyota Hilux Surf 3.0 TD (163 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Hilux |
| Nesil | Toyota Hilux Surf |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 TD (163 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2003 yıl |
| Son üretim yılı | 2009 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Pick-up |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Motor | |
| Güç | 163 bg @ 3400 dev/dak |
| Litre başına güç | 54.7 bg/Lt |
| Tork | 343 Nm @ 1600 dev/dak 252.98 lb.-ft. @ 1600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 1KD-FTV |
| Motor hacmi | 2982 cm3 181.97 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 96 mm 3.78 in. |
| Silindir içi vuruş | 103 mm 4.06 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18.4:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.4 Lt 7.82 US qt | 6.51 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.8 Lt 11.41 US qt | 9.5 UK qt |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5130 mm 201.97 in. |
| Genişlik | 1760 mm 69.29 in. |
| Yükseklik | 1680 mm 66.14 in. |
| Dingil Mesafesi | 3085 mm 121.46 in. |
| Ön tekerlek izi | 1510 mm 59.45 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |