Jaguar F-Pace (facelift 2020) 3.0d (300 bg) Mild Hybrid AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Jaguar |
| Model | F-Pace |
| Nesil | Jaguar F-Pace (facelift 2020) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0d (300 bg) Mild Hybrid AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 7.4-7.8 Lt/100 km
31.79 - 30.16 US mpg 38.17 - 36.22 UK mpg 13.51 - 12.82 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 194-206 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 6.1 saniye |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 6.9 Kg/bg, 144 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.2 Kg/Nm, 312 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 300 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 100.1 bg/Lt |
| Tork | 650 Nm @ 1500-2500 dev/dak 479.42 lb.-ft. @ 1500-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | AJ20D6 |
| Motor hacmi | 2996 cm3 182.83 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83.01 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.3 mm 3.63 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2083 Kg 4592.23 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 755 Lt 26.66 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1804 Lt 63.71 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| AdBlue tankı | 17 Lt 4.49 US gal | 3.74 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2400 Kg 5291.09 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4747 mm 186.89 in. |
| aynalar katlı genişlik | 2071 mm 81.54 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2175 mm 85.63 in. |
| Yükseklik | 1664 mm 65.51 in. |
| Dingil Mesafesi | 2874 mm 113.15 in. |
| Ön tekerlek izi | 1640 mm 64.57 in. |
| Arka tekerlek izi | 1656 mm 65.2 in. |
| ön çıkıntı | 845 mm 33.27 in. |
| arka çıkıntı | 1028 mm 40.47 in. |
| Yerden yükseklik | 213 mm 8.39 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.33 |
| En az dönüş açısı | 11.93 m 39.14 ft. |
| Yaklaşım açısı | 22.5° |
| Kalkış açısı | 22.9° |
| rampa açısı | 19.0° |
| sığ derinliği | 500 mm 19.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, yalnızca karışık modda çalışma imkanı ile aracın arka tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman ZF |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 370 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 325 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |