Jaguar F-Pace (facelift 2020) 3.0i (340 bg) Mild Hybrid AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Jaguar |
| Model | F-Pace |
| Nesil | Jaguar F-Pace (facelift 2020) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0i (340 bg) Mild Hybrid AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 5.8 saniye |
| Maksimum sürat | 240 km/saat 149.13 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 5.7 Kg/bg, 174.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.1 Kg/Nm, 245.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 340 bg @ 5500-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 113.5 bg/Lt |
| Tork | 480 Nm @ 1500-4500 dev/dak 354.03 lb.-ft. @ 1500-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | Ingenium / AJ20P6 |
| Motor hacmi | 2995 cm3 182.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83.01 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.29 mm 3.63 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor yağı kapasitesi | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.1 Lt 9.62 US qt | 8.01 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1953 Kg 4305.63 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 755 Lt 26.66 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1804 Lt 63.71 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 82 Lt 21.66 US gal | 18.04 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4747 mm 186.89 in. |
| aynalar katlı genişlik | 2071 mm 81.54 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2175 mm 85.63 in. |
| Yükseklik | 1664 mm 65.51 in. |
| Dingil Mesafesi | 2874 mm 113.15 in. |
| Ön tekerlek izi | 1640 mm 64.57 in. |
| Arka tekerlek izi | 1656 mm 65.2 in. |
| ön çıkıntı | 845 mm 33.27 in. |
| arka çıkıntı | 1028 mm 40.47 in. |
| Yerden yükseklik | 213 mm 8.39 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.33 |
| En az dönüş açısı | 11.93 m 39.14 ft. |
| Yaklaşım açısı | 22.5° |
| Kalkış açısı | 22.9° |
| rampa açısı | 19.0° |
| sığ derinliği | 500 mm 19.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, yalnızca karışık modda çalışma imkanı ile aracın arka tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman ZF |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 370 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 325 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |