Jaguar F-Pace (facelift 2020) 3.0i (400 bg) Mild Hybrid AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Jaguar |
| Model | F-Pace |
| Nesil | Jaguar F-Pace (facelift 2020) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0i (400 bg) Mild Hybrid AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 9.8-10.4 Lt/100 km
24 - 22.62 US mpg 28.82 - 27.16 UK mpg 10.2 - 9.62 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 221-234 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 5.1 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 5.1 Kg/bg, 197.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.7 Kg/Nm, 271.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 400 bg @ 5500-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 133.6 bg/Lt |
| Tork | 550 Nm @ 2000-5000 dev/dak 405.66 lb.-ft. @ 2000-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | Ingenium / AJ20P6 |
| Motor hacmi | 2995 cm3 182.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83.01 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.29 mm 3.63 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor yağı kapasitesi | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.1 Lt 9.62 US qt | 8.01 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2028 Kg 4470.97 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 755 Lt 26.66 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1804 Lt 63.71 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 82 Lt 21.66 US gal | 18.04 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2400 Kg 5291.09 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4747 mm 186.89 in. |
| aynalar katlı genişlik | 2071 mm 81.54 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2175 mm 85.63 in. |
| Yükseklik | 1664 mm 65.51 in. |
| Dingil Mesafesi | 2874 mm 113.15 in. |
| Ön tekerlek izi | 1640 mm 64.57 in. |
| Arka tekerlek izi | 1656 mm 65.2 in. |
| ön çıkıntı | 845 mm 33.27 in. |
| arka çıkıntı | 1028 mm 40.47 in. |
| Yerden yükseklik | 213 mm 8.39 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.33 |
| En az dönüş açısı | 11.93 m 39.14 ft. |
| Yaklaşım açısı | 22.5° |
| Kalkış açısı | 22.9° |
| rampa açısı | 19.0° |
| sığ derinliği | 500 mm 19.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, yalnızca karışık modda çalışma imkanı ile aracın arka tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman ZF |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 370 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 325 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |