Kia Sorento IV (facelift 2024) 1.6 T-GDI (227 bg) Full Hybrid AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Sorento |
| Nesil | Kia Sorento IV (facelift 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 T-GDI (227 bg) Full Hybrid AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrid) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 6 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.9 Lt/100 km
34.09 US mpg 40.94 UK mpg 14.49 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.9 Lt/100 km
34.09 US mpg 40.94 UK mpg 14.49 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.9 Lt/100 km
34.09 US mpg 40.94 UK mpg 14.49 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.1 saniye |
| Maksimum sürat | 193 km/saat 119.92 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.7 Kg/bg, 115.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.6 Kg/Nm, 177.6 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 1 kWh |
| Batarya voltajı | 270 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum polimer (LiPo) |
| Batarya ağırlığı | 40 Kg 88.18 lbs. |
| Maksimum hız (yalnızca elektrikli) | 120 km/saat 74.56 mph |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 60 bg @ 1600-2000 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 264 Nm @ 0-1600 dev/dak 194.72 lb.-ft. @ 0-1600 dev/dak |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 227 bg |
| Sistem tork | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 178 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 111.4 bg/Lt |
| Tork | 264 Nm @ 1500-4500 dev/dak 194.72 lb.-ft. @ 1500-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | G4FT |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75.6 mm 2.98 in. |
| Silindir içi vuruş | 89 mm 3.5 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.8 Lt 5.07 US qt | 4.22 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.9 Lt 8.35 US qt | 6.95 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1971-1993 Kg 4345.31 - 4393.81 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2580 Kg 5687.93 lbs. |
| Azami yük | 587-609 Kg 1294.11 - 1342.62 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 357 Lt 12.61 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2138 Lt 75.5 cu. ft. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4816 mm 189.61 in. |
| Genişlik | 1900 mm 74.8 in. |
| Yükseklik | 1694 mm 66.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2814 mm 110.79 in. |
| Ön tekerlek izi | 1646 mm 64.8 in. |
| Arka tekerlek izi | 1656 mm 65.2 in. |
| ön çıkıntı | 925 mm 36.42 in. |
| arka çıkıntı | 1074 mm 42.28 in. |
| Yerden yükseklik | 174 mm 6.85 in. |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Yaklaşım açısı | 16.8° |
| Kalkış açısı | 21.2° |
| rampa açısı | 15.1° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 325.12 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 325.12 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/55 R19 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 19 |