Kia Sorento IV (facelift 2024) 1.6 T-GDI (261 bg) Plug-in Hybrid AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Sorento |
| Nesil | Kia Sorento IV (facelift 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 T-GDI (261 bg) Plug-in Hybrid AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Plug-in Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 6 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.6 saniye |
| Ağırlık/güç oranı | 8.1 Kg/bg, 123.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6 Kg/Nm, 165.9 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 14 kWh |
| Batarya voltajı | 360 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum polimer (LiPo) |
| Batarya ağırlığı | 146 Kg 321.87 lbs. |
| Batarya konumu | Zemin altında, ön koltukların altında |
| Maksimum hız (yalnızca elektrikli) | 140 km/saat 86.99 mph |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 91 bg @ 2100-3300 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 304 Nm @ 0-2100 dev/dak 224.22 lb.-ft. @ 0-2100 dev/dak |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 261 bg |
| Sistem tork | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 177 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 110.8 bg/Lt |
| Tork | 265 Nm @ 1500-4500 dev/dak 195.45 lb.-ft. @ 1500-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | G4FT |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75.6 mm 2.98 in. |
| Silindir içi vuruş | 89 mm 3.5 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.9 Lt 8.35 US qt | 6.95 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2110 Kg 4651.75 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2650 Kg 5842.25 lbs. |
| Azami yük | 540 Kg 1190.5 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 357 Lt 12.61 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2138 Lt 75.5 cu. ft. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4816 mm 189.61 in. |
| Genişlik | 1900 mm 74.8 in. |
| Yükseklik | 1694 mm 66.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2814 mm 110.79 in. |
| Ön tekerlek izi | 1651 mm 65 in. |
| Arka tekerlek izi | 1661 mm 65.39 in. |
| ön çıkıntı | 925 mm 36.42 in. |
| arka çıkıntı | 1074 mm 42.28 in. |
| Yerden yükseklik | 176 mm 6.93 in. |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Yaklaşım açısı | 16.8° |
| Kalkış açısı | 21.2° |
| rampa açısı | 15.6° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 325.12 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 325.12 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/55 R19 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 19 |