Kia Sorento IV (facelift 2024) 2.2 CRDi (194 bg) DCT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Sorento |
| Nesil | Kia Sorento IV (facelift 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2 CRDi (194 bg) DCT |
| Üretim başlangıç yılı | Ocak, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5-7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.9-8.5 Lt/100 km
29.77 - 27.67 US mpg 35.76 - 33.23 UK mpg 12.66 - 11.76 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.9-6.3 Lt/100 km
39.87 - 37.34 US mpg 47.88 - 44.84 UK mpg 16.95 - 15.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7-7.6 Lt/100 km
33.6 - 30.95 US mpg 40.35 - 37.17 UK mpg 14.29 - 13.16 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 132-144 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Ağırlık/güç oranı | 9.3 Kg/bg, 107.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.1 Kg/Nm, 243.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 194 bg @ 3800 dev/dak |
| Litre başına güç | 90.2 bg/Lt |
| Tork | 440 Nm @ 1750-2750 dev/dak 324.53 lb.-ft. @ 1750-2750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Smartstream / D4HE |
| Motor hacmi | 2151 cm3 131.26 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 99.4 mm 3.91 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.6 Lt 5.92 US qt | 4.93 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1810-1870 Kg 3990.37 - 4122.64 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4815 mm 189.57 in. |
| Genişlik | 1900 mm 74.8 in. |
| Yükseklik | 1700 mm 66.93 in. |
| Dingil Mesafesi | 2815 mm 110.83 in. |
| Ön tekerlek izi | 1637-1646 mm 64.45 - 64.8 in. |
| Arka tekerlek izi | 1647-1656 mm 64.84 - 65.2 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman DCT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/60 R18; 255/45 R20 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 18; 8.5J x 20 |