| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi T-modell (S205, facelift 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | C 160 (129 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Ekim, 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 7.4-7.7 Lt/100 km
31.79 - 30.55 US mpg 38.17 - 36.69 UK mpg 13.51 - 12.99 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 4.9-5.4 Lt/100 km
48 - 43.56 US mpg 57.65 - 52.31 UK mpg 20.41 - 18.52 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 5.8-6.2 Lt/100 km
40.55 - 37.94 US mpg 48.7 - 45.56 UK mpg 17.24 - 16.13 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 133-142 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.9 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-TEMP-EVAP-ISC |
| Ağırlık/güç oranı | 11 Kg/bg, 90.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.8 Kg/Nm, 147.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 129 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 80.9 bg/Lt |
| Tork | 210 Nm @ 1200-4000 dev/dak 154.89 lb.-ft. @ 1200-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 274.910 |
| Motor hacmi | 1595 cm3 97.33 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 73.7 mm 2.9 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1420 Kg 3130.56 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2085 Kg 4596.64 lbs. |
| Azami yük | 665 Kg 1466.07 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 460 Lt 16.24 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1480 Lt 52.27 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 41 Lt 10.83 US gal | 9.02 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 745 Kg 1642.44 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4702 mm 185.12 in. |
| Genişlik | 1810 mm 71.26 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2020 mm 79.53 in. |
| Yükseklik | 1457 mm 57.36 in. |
| Dingil Mesafesi | 2840 mm 111.81 in. |
| Ön tekerlek izi | 1584 mm 62.36 in. |
| Arka tekerlek izi | 1566 mm 61.65 in. |
| ön çıkıntı | 790 mm 31.1 in. |
| arka çıkıntı | 1072 mm 42.2 in. |
| En az dönüş açısı | 11.22 m 36.81 ft. |
| Yaklaşım açısı | 13.6° |
| Kalkış açısı | 13.8° |
| rampa açısı | 8.9° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 205/60 R16; 225/50 R17; 225/45 R18; 225/40 R19 Arka lastikler: 205/60 R16; 225/50 R17; 245/45 R17; 245/40 R18; 245/35 R19 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18; 7.5J x 19 Arka jantlar: 6.5J x 16; 7J x 17; 8J x 17; 8.5J x 18; 8.5J x 19 |