| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi T-modell (S205, facelift 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | C 160 (129 bg) 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.1-8.2 Lt/100 km
29.04 - 28.68 US mpg 34.87 - 34.45 UK mpg 12.35 - 12.2 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.5-5.9 Lt/100 km
42.77 - 39.87 US mpg 51.36 - 47.88 UK mpg 18.18 - 16.95 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.5-6.8 Lt/100 km
36.19 - 34.59 US mpg 43.46 - 41.54 UK mpg 15.38 - 14.71 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 148-155 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.2 saniye |
| Maksimum sürat | 208 km/saat 129.25 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.2 Kg/bg, 89.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.9 Kg/Nm, 145.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 129 bg |
| Litre başına güç | 80.9 bg/Lt |
| Tork | 210 Nm @ 1200-4000 dev/dak 154.89 lb.-ft. @ 1200-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 274.910 |
| Motor hacmi | 1595 cm3 97.33 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1445 Kg 3185.68 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2110 Kg 4651.75 lbs. |
| Azami yük | 665 Kg 1466.07 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 41 Lt 10.83 US gal | 9.02 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4702 mm 185.12 in. |
| Genişlik | 1810 mm 71.26 in. |
| Yükseklik | 1457 mm 57.36 in. |
| Dingil Mesafesi | 2840 mm 111.81 in. |
| Ön tekerlek izi | 1584 mm 62.36 in. |
| ön çıkıntı | 790 mm 31.1 in. |
| arka çıkıntı | 1072 mm 42.2 in. |
| Yerden yükseklik | 92 mm 3.62 in. |
| Yaklaşım açısı | 13.6° |
| Kalkış açısı | 13.8° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |