| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi T-modell (S205, facelift 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | C 200d (150 bg) 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.5-5.6 Lt/100 km
42.77 - 42 US mpg 51.36 - 50.44 UK mpg 18.18 - 17.86 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.2-4.7 Lt/100 km
56 - 50.05 US mpg 67.26 - 60.1 UK mpg 23.81 - 21.28 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.7-5.0 Lt/100 km
50.05 - 47.04 US mpg 60.1 - 56.5 UK mpg 21.28 - 20 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 123-132 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.4 saniye |
| Maksimum sürat | 216 km/saat 134.22 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.5 Kg/bg, 95.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.4 Kg/Nm, 229.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg |
| Litre başına güç | 76.9 bg/Lt |
| Tork | 360 Nm @ 1400-2800 dev/dak 265.52 lb.-ft. @ 1400-2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 654.920 |
| Motor hacmi | 1950 cm3 119 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6.3 Lt 6.66 US qt | 5.54 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1570 Kg 3461.26 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2235 Kg 4927.33 lbs. |
| Azami yük | 665 Kg 1466.07 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 41 Lt 10.83 US gal | 9.02 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4702 mm 185.12 in. |
| Genişlik | 1810 mm 71.26 in. |
| Yükseklik | 1457 mm 57.36 in. |
| Dingil Mesafesi | 2840 mm 111.81 in. |
| Ön tekerlek izi | 1584 mm 62.36 in. |
| ön çıkıntı | 790 mm 31.1 in. |
| arka çıkıntı | 1072 mm 42.2 in. |
| Yerden yükseklik | 92 mm 3.62 in. |
| Yaklaşım açısı | 13.6° |
| Kalkış açısı | 13.8° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |