| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | S-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz S-Serisi Long (V222) |
| Modifikasyonu (Motor) | AMG S 65 V12 (630 bg) AMG SPEEDSHIFT PLUS |
| Üretim başlangıç yılı | Şubat, 2014 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2017 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 17.1 Lt/100 km
13.76 US mpg 16.52 UK mpg 5.85 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 8.6 Lt/100 km
27.35 US mpg 32.85 UK mpg 11.63 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 11.9 Lt/100 km
19.77 US mpg 23.74 UK mpg 8.4 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 279 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.3 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 3.5 Kg/bg, 289.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.2 Kg/Nm, 459.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 630 bg @ 4800-5400 dev/dak |
| Litre başına güç | 105.4 bg/Lt |
| Tork | 1000 Nm @ 2300-4300 dev/dak 737.56 lb.-ft. @ 2300-4300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 279.980 |
| Motor hacmi | 5980 cm3 364.92 cu. in. |
| Silindir Adedi | 12 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 82.6 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 93 mm 3.66 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 3 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 10.5 Lt 11.1 US qt | 9.24 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.8 Lt 12.47 US qt | 10.38 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2175 Kg 4795.05 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2750 Kg 6062.71 lbs. |
| Azami yük | 575 Kg 1267.66 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 470 Lt 16.6 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5287 mm 208.15 in. |
| Genişlik | 1915 mm 75.39 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2130 mm 83.86 in. |
| Yükseklik | 1499 mm 59.02 in. |
| Dingil Mesafesi | 3165 mm 124.61 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| En az dönüş açısı | 12.3 m 40.35 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman AMG SPEEDSHIFT PLUS |
| Ön süspansiyon | Hidro-pnömatik eleman, Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Hidro-pnömatik eleman, Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 420x40 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 360x32 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 255/40 R20 Arka lastikler: 285/35 R20 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8.5J x 20 Arka jantlar: 9.5J x 20 |