| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | S-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz S-Serisi Long (V222) |
| Modifikasyonu (Motor) | S 350d V6 (258 bg) 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Şubat, 2016 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2017 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 6.7-7 Lt/100 km
35.11 - 33.6 US mpg 42.16 - 40.35 UK mpg 14.93 - 14.29 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 4.9-5.5 Lt/100 km
48 - 42.77 US mpg 57.65 - 51.36 UK mpg 20.41 - 18.18 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 5.4-6 Lt/100 km
43.56 - 39.2 US mpg 52.31 - 47.08 UK mpg 18.52 - 16.67 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 141-157 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.5 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 7.4 Kg/bg, 135.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.1 Kg/Nm, 326.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 258 bg @ 3400 dev/dak |
| Litre başına güç | 86.4 bg/Lt |
| Tork | 620 Nm @ 1600-2400 dev/dak 457.29 lb.-ft. @ 1600-2400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 642.861 |
| Motor hacmi | 2987 cm3 182.28 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92 mm 3.62 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.6 Lt 12.26 US qt | 10.21 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2690 Kg 5930.43 lbs. |
| Azami yük | 790 Kg 1741.65 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 510 Lt 18.01 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| AdBlue tankı | 25.5 Lt 6.74 US gal | 5.61 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 85 Kg 187.39 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5246 mm 206.54 in. |
| Genişlik | 1899 mm 74.76 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2130 mm 83.86 in. |
| Yükseklik | 1497 mm 58.94 in. |
| Dingil Mesafesi | 3165 mm 124.61 in. |
| Ön tekerlek izi | 1624 mm 63.94 in. |
| Arka tekerlek izi | 1637 mm 64.45 in. |
| ön çıkıntı | 888 mm 34.96 in. |
| arka çıkıntı | 1193 mm 46.97 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.24 |
| En az dönüş açısı | 12.3 m 40.35 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 245/55 R17; 245/50 R18; 245/45 R19; 245/40 R20 Arka lastikler: 245/55 R17; 245/50 R18; 275/40 R19; 275/35 R20 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8J x 17; 8J x 18; 8.5J x 19; 8.5J x 20 Arka jantlar: 8J x 17; 8.5J x 18; 9.5J x 19; 9.5J x 20 |