| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | S-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz S-Serisi Long (V222) |
| Modifikasyonu (Motor) | S 400 (333 bg) HYBRID G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2017 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrid) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.6-7.4 Lt/100 km
35.64 - 31.79 US mpg 42.8 - 38.17 UK mpg 15.15 - 13.51 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.1-6.5 Lt/100 km
38.56 - 36.19 US mpg 46.31 - 43.46 UK mpg 16.39 - 15.38 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.3-6.8 Lt/100 km
37.34 - 34.59 US mpg 44.84 - 41.54 UK mpg 15.87 - 14.71 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 147-159 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.8 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.4 Kg/bg, 157.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.3 Kg/Nm, 190.2 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.8 kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 27 bg |
| Elektrikli motor torku | 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 306 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 87.5 bg/Lt |
| Tork | 370 Nm @ 3500-5250 dev/dak 272.9 lb.-ft. @ 3500-5250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 276.960 |
| Motor hacmi | 3498 cm3 213.46 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Sıkıştırma oranı | 12:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| soğutma sıvısı | 12.3 Lt 13 US qt | 10.82 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1945 Kg 4287.99 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2630 Kg 5798.16 lbs. |
| Azami yük | 685 Kg 1510.17 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 510 Lt 18.01 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5246 mm 206.54 in. |
| Genişlik | 1899 mm 74.76 in. |
| Yükseklik | 1496 mm 58.9 in. |
| Dingil Mesafesi | 3165 mm 124.61 in. |
| Ön tekerlek izi | 1624 mm 63.94 in. |
| Arka tekerlek izi | 1637 mm 64.45 in. |
| ön çıkıntı | 888 mm 34.96 in. |
| arka çıkıntı | 1193 mm 46.97 in. |
| En az dönüş açısı | 12.3 m 40.35 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC PLUS |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/55 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |