| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | S-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz S-Serisi Long (V222) |
| Modifikasyonu (Motor) | S 500 V8 (455 bg) 4MATIC 7G-TRONIC PLUS |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2013 yıl |
| Son üretim yılı | Şubat, 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 12.8-13.3 Lt/100 km
18.38 - 17.69 US mpg 22.07 - 21.24 UK mpg 7.81 - 7.52 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.9-7.5 Lt/100 km
34.09 - 31.36 US mpg 40.94 - 37.66 UK mpg 14.49 - 13.33 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 9.1-9.6 Lt/100 km
25.85 - 24.5 US mpg 31.04 - 29.43 UK mpg 10.99 - 10.42 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 211-225 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.8 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 4.4 Kg/bg, 228.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.9 Kg/Nm, 350.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 455 bg @ 5250-5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 97.6 bg/Lt |
| Tork | 700 Nm @ 1800-3500 dev/dak 516.29 lb.-ft. @ 1800-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 278.929 |
| Motor hacmi | 4663 cm3 284.55 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 92.9 mm 3.66 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| soğutma sıvısı | 12.1 Lt 12.79 US qt | 10.65 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1995 Kg 4398.22 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2750 Kg 6062.71 lbs. |
| Azami yük | 755 Kg 1664.49 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 530 Lt 18.72 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 85 Kg 187.39 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5246 mm 206.54 in. |
| Genişlik | 1899 mm 74.76 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2130 mm 83.86 in. |
| Yükseklik | 1494 mm 58.82 in. |
| Dingil Mesafesi | 3165 mm 124.61 in. |
| Ön tekerlek izi | 1624 mm 63.94 in. |
| Arka tekerlek izi | 1637 mm 64.45 in. |
| ön çıkıntı | 888 mm 34.96 in. |
| arka çıkıntı | 1193 mm 46.97 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.27 |
| En az dönüş açısı | 12.3 m 40.35 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC PLUS |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 245/50 R18; 245/45 R19; 245/40 R20 Arka lastikler: 245/50 R18; 275/40 R19; 275/35 R20 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8J x 18; 8.5J x 19; 8.5J x 20 Arka jantlar: 8.5J x 18; 9.5J x 19; 9.5J x 20 |