| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Insignia |
| Nesil | Opel Insignia Country Tourer (B) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 Turbo (165 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2017 yıl |
| Son üretim yılı | Haziran, 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.9 Lt/100 km
29.77 US mpg 35.76 UK mpg 12.66 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km
36.75 US mpg 44.14 UK mpg 15.63 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 147 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.5 saniye |
| Maksimum sürat | 213 km/saat 132.35 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.8 Kg/bg, 114 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.8 Kg/Nm, 172.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 165 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 110.7 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 2000-4500 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 2000-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B15XFT |
| Motor hacmi | 1490 cm3 90.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74 mm 2.91 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.6 mm 3.41 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.1:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1447 Kg 3190.09 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2085 Kg 4596.64 lbs. |
| Azami yük | 638 Kg 1406.55 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 560 Lt 19.78 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1665 Lt 58.8 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1405 Kg 3097.49 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 740 Kg 1631.42 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5004 mm 197.01 in. |
| Genişlik | 1871 mm 73.66 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2093 mm 82.4 in. |
| Yükseklik | 1525 mm 60.04 in. |
| Dingil Mesafesi | 2829 mm 111.38 in. |
| Ön tekerlek izi | 1607 mm 63.27 in. |
| Arka tekerlek izi | 1610 mm 63.39 in. |
| ön çıkıntı | 1002 mm 39.45 in. |
| arka çıkıntı | 1173 mm 46.18 in. |
| En az dönüş açısı | 11.74 m 38.52 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/50 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |