| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Insignia |
| Nesil | Opel Insignia Country Tourer (B) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 (170 bg) AWD |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2017 yıl |
| Son üretim yılı | Nisan, 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.4 Lt/100 km
28 US mpg 33.63 UK mpg 11.9 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 172 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.9 saniye |
| Maksimum sürat | 218 km/saat 135.46 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.7 Kg/bg, 103.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.1 Kg/Nm, 243.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 3500-4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 86.9 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1750-2500 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1750-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B20DTH |
| Motor hacmi | 1956 cm3 119.36 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.4 mm 3.56 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.9 Lt 5.18 US qt | 4.31 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1641 Kg 3617.79 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2330 Kg 5136.77 lbs. |
| Azami yük | 689 Kg 1518.98 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 560 Lt 19.78 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1665 Lt 58.8 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5004 mm 197.01 in. |
| Genişlik | 1871 mm 73.66 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2093 mm 82.4 in. |
| Yükseklik | 1525 mm 60.04 in. |
| Dingil Mesafesi | 2829 mm 111.38 in. |
| Ön tekerlek izi | 1607 mm 63.27 in. |
| Arka tekerlek izi | 1610 mm 63.39 in. |
| ön çıkıntı | 1002 mm 39.45 in. |
| arka çıkıntı | 1173 mm 46.18 in. |
| En az dönüş açısı | 11.74 m 38.52 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/50 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |