| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Insignia |
| Nesil | Opel Insignia Country Tourer (B) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0d (170 bg) 4x4 |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Şubat, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.3 Lt/100 km
44.38 US mpg 53.3 UK mpg 18.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.2 Lt/100 km
37.94 US mpg 45.56 UK mpg 16.13 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 164 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.9 saniye |
| Maksimum sürat | 218 km/saat 135.46 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-Temp |
| Ağırlık/güç oranı | 9.8 Kg/bg, 102.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.1 Kg/Nm, 241.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 86.9 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1750-2500 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1750-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D20DTH |
| Motor hacmi | 1956 cm3 119.36 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.4 mm 3.56 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.9 Lt 5.18 US qt | 4.31 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1658 Kg 3655.26 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2330 Kg 5136.77 lbs. |
| Azami yük | 672 Kg 1481.51 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 560 Lt 19.78 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1665 Lt 58.8 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| AdBlue tankı | 15 Lt 3.96 US gal | 3.3 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2200 Kg 4850.17 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5004 mm 197.01 in. |
| Genişlik | 1871 mm 73.66 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1941 mm 76.42 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2093 mm 82.4 in. |
| Yükseklik | 1525 mm 60.04 in. |
| Dingil Mesafesi | 2829 mm 111.38 in. |
| Ön tekerlek izi | 1607 mm 63.27 in. |
| Arka tekerlek izi | 1610 mm 63.39 in. |
| ön çıkıntı | 1002 mm 39.45 in. |
| arka çıkıntı | 1173 mm 46.18 in. |
| En az dönüş açısı | 11.74 m 38.52 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/50 R18 |
| Jant Boyutu | 8J x 18 |