| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Insignia |
| Nesil | Opel Insignia Country Tourer (B) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 Turbo (200 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Eylül, 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.3 Lt/100 km
28.34 US mpg 34.03 UK mpg 12.05 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.9 Lt/100 km
39.87 US mpg 47.88 UK mpg 16.95 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.8 Lt/100 km
34.59 US mpg 41.54 UK mpg 14.71 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 156 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.4 saniye |
| Maksimum sürat | 227 km/saat 141.05 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-Temp |
| Ağırlık/güç oranı | 7.5 Kg/bg, 132.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 185.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 200 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 125.2 bg/Lt |
| Tork | 280 Nm @ 1650-4500 dev/dak 206.52 lb.-ft. @ 1650-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D16SHT |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79 mm 3.11 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.5 mm 3.21 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1507 Kg 3322.37 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2160 Kg 4761.98 lbs. |
| Azami yük | 653 Kg 1439.62 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 560 Lt 19.78 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1665 Lt 58.8 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1450 Kg 3196.7 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5004 mm 197.01 in. |
| Genişlik | 1871 mm 73.66 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1941 mm 76.42 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2093 mm 82.4 in. |
| Yükseklik | 1525 mm 60.04 in. |
| Dingil Mesafesi | 2829 mm 111.38 in. |
| Ön tekerlek izi | 1607 mm 63.27 in. |
| Arka tekerlek izi | 1610 mm 63.39 in. |
| ön çıkıntı | 1002 mm 39.45 in. |
| arka çıkıntı | 1173 mm 46.18 in. |
| En az dönüş açısı | 11.74 m 38.52 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/50 R18 |
| Jant Boyutu | 8J x 18 |