Volkswagen Passat (B6) 1.4 TSI (150 bg) EcoFuel modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Passat |
| Nesil | Volkswagen Passat (B6) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 TSI (150 bg) EcoFuel |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 9.6 Lt/100 km
24.5 US mpg 29.43 UK mpg 10.42 km/Lt |
| Şehir içi yakıt tüketimi (CNG) (NEDC) | 6.1 Kg/100 km |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 5.7 Lt/100 km
41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (CNG) (NEDC) | 3.5 Kg/100 km |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (CNG) (NEDC) | 4.5 Kg/100 km |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 166 g/km |
| CO2 Emisyonları (CNG) (NEDC) | 123 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / CNG |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.8 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.2 Kg/bg, 98.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.9 Kg/Nm, 144.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 107.9 bg/Lt |
| Tork | 220 Nm @ 1500-4500 dev/dak 162.26 lb.-ft. @ 1500-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA111 / CDGA |
| Motor hacmi | 1390 cm3 84.82 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76.5 mm 3.01 in. |
| Silindir içi vuruş | 75.6 mm 2.98 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör Ve Mekanik süperşarj, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.6 Lt 3.8 US qt | 3.17 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1527 Kg 3366.46 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Azami yük | 573 Kg 1263.25 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 485 Lt 17.13 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1011 Lt 35.7 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 31 Lt 8.19 US gal | 6.82 UK gal |
| Yakıt deposu hacmi - CNG | 21 Kg |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4765 mm 187.6 in. |
| Genişlik | 1820 mm 71.65 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1991 mm 78.39 in. |
| Yükseklik | 1472 mm 57.95 in. |
| Dingil Mesafesi | 2709 mm 106.65 in. |
| Ön tekerlek izi | 1552 mm 61.1 in. |
| Arka tekerlek izi | 1551 mm 61.06 in. |
| Yerden yükseklik | 114 mm 4.49 in. |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.4° |
| Kalkış açısı | 12.6° |
| rampa açısı | 10.8° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R 16 |
| Jant Boyutu | 6.5 J x 16 |