Volkswagen Passat (B6) 2.0 FSI (150 bg) Tiptronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Passat |
| Nesil | Volkswagen Passat (B6) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 FSI (150 bg) Tiptronic |
| Üretim başlangıç yılı | Şubat, 2005 yıl |
| Son üretim yılı | Ekim, 2007 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.9 Lt/100 km
19.77 US mpg 23.74 UK mpg 8.4 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.5 Lt/100 km
27.67 US mpg 33.23 UK mpg 11.76 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.2 saniye |
| Maksimum sürat | 208 km/saat 129.25 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 9 Kg/bg, 111.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.7 Kg/Nm, 148.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.6 bg/Lt |
| Tork | 200 Nm @ 3500 dev/dak 147.51 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | BLR |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.6 Lt 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1343 Kg 2960.81 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2030 Kg 4475.38 lbs. |
| Azami yük | 687 Kg 1514.58 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 565 Lt 19.95 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1091 Lt 38.53 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 730 Kg 1609.37 lbs. |
| Römork burun yükü | 85 Kg 187.39 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4765 mm 187.6 in. |
| Genişlik | 1820 mm 71.65 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1991 mm 78.39 in. |
| Yükseklik | 1472 mm 57.95 in. |
| Dingil Mesafesi | 2709 mm 106.65 in. |
| Ön tekerlek izi | 1552 mm 61.1 in. |
| Arka tekerlek izi | 1551 mm 61.06 in. |
| ön çıkıntı | 965 mm 37.99 in. |
| arka çıkıntı | 1091 mm 42.95 in. |
| Yerden yükseklik | 114 mm 4.49 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.281 |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.4° |
| Kalkış açısı | 12.6° |
| rampa açısı | 10.8° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 215/55 R16 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16 |