Volkswagen Passat (B6) 2.0 TDI (110 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Passat |
| Nesil | Volkswagen Passat (B6) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI (110 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2008 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.35 UK mpg 14.29 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.5 Lt/100 km
52.27 US mpg 62.77 UK mpg 22.22 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 143 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.8 saniye |
| Maksimum sürat | 192 km/saat 119.3 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 12.4 Kg/bg, 80.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 183.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 110 bg @ 4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 55.9 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1500-2500 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1500-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | CBDC, CEHC, CLCA |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1360 Kg 2998.29 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2080 Kg 4585.62 lbs. |
| Azami yük | 720 Kg 1587.33 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 565 Lt 19.95 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1091 Lt 38.53 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4765 mm 187.6 in. |
| Genişlik | 1820 mm 71.65 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1991 mm 78.39 in. |
| Yükseklik | 1472 mm 57.95 in. |
| Dingil Mesafesi | 2709 mm 106.65 in. |
| Ön tekerlek izi | 1552 mm 61.1 in. |
| Arka tekerlek izi | 1551 mm 61.06 in. |
| ön çıkıntı | 965 mm 37.99 in. |
| arka çıkıntı | 1091 mm 42.95 in. |
| Yerden yükseklik | 114 mm 4.49 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.281 |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.4° |
| Kalkış açısı | 12.6° |
| rampa açısı | 10.8° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 215/55 R16 |
| Jant Boyutu | 6.5J X 16 |