Volkswagen Passat (B6) 2.0 TDI 8V (140 bg) PDE 4MOTION modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Passat |
| Nesil | Volkswagen Passat (B6) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI 8V (140 bg) PDE 4MOTION |
| Üretim başlangıç yılı | Şubat, 2005 yıl |
| Son üretim yılı | Şubat, 2008 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.7 Lt/100 km
27.04 US mpg 32.47 UK mpg 11.49 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.7 Lt/100 km
41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.7 Lt/100 km
35.11 US mpg 42.16 UK mpg 14.93 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 177 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.2 saniye |
| Maksimum sürat | 204 km/saat 126.76 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.6 Kg/bg, 94.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.6 Kg/Nm, 216.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 140 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.1 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 1750 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA188 / BMP |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Pompa-meme |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1479 Kg 3260.64 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2160 Kg 4761.98 lbs. |
| Azami yük | 681 Kg 1501.35 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 541 Lt 19.11 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1067 Lt 37.68 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 68 Lt 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 85 Kg 187.39 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4765 mm 187.6 in. |
| Genişlik | 1820 mm 71.65 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1991 mm 78.39 in. |
| Yükseklik | 1472 mm 57.95 in. |
| Dingil Mesafesi | 2709 mm 106.65 in. |
| Ön tekerlek izi | 1552 mm 61.1 in. |
| Arka tekerlek izi | 1551 mm 61.06 in. |
| ön çıkıntı | 965 mm 37.99 in. |
| arka çıkıntı | 1091 mm 42.95 in. |
| Yerden yükseklik | 114 mm 4.49 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.281 |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.4° |
| Kalkış açısı | 12.6° |
| rampa açısı | 10.8° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 215/55 R16 |
| Jant Boyutu | 6.5J X 16 |