BMW 3 Serisi Sedan (F30 LCI, Facelift 2015) 318i (136 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Sedan (F30 LCI, Facelift 2015) |
| Modifikasyonu (Motor) | 318i (136 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.0-6.4 Lt/100 km
33.6 - 36.75 US mpg 40.35 - 44.14 UK mpg 14.29 - 15.63 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.7-4.3 Lt/100 km
50.05 - 54.7 US mpg 60.1 - 65.69 UK mpg 21.28 - 23.26 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.5-5.1 Lt/100 km
42.77 - 46.12 US mpg 51.36 - 55.39 UK mpg 18.18 - 19.61 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 129-119 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.9 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.3 Kg/bg, 97.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.4 Kg/Nm, 157.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 136 bg @ 4400-6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 90.7 bg/Lt |
| Tork | 220 Nm @ 1250-4300 dev/dak 162.26 lb.-ft. @ 1250-4300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B38B15A |
| Motor hacmi | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.25 Lt 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.7 Lt 8.14 US qt | 6.78 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1975 Kg 4354.13 lbs. |
| Azami yük | 575 Kg 1267.66 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 695 Kg 1532.21 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4633 mm 182.4 in. |
| Genişlik | 1811 mm 71.3 in. |
| Yükseklik | 1429 mm 56.26 in. |
| Dingil Mesafesi | 2810 mm 110.63 in. |
| Ön tekerlek izi | 1543 mm 60.75 in. |
| Arka tekerlek izi | 1583 mm 62.32 in. |
| Yerden yükseklik | 140 mm 5.51 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.27 |
| En az dönüş açısı | 11.3 m 37.07 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16 92H |
| Jant Boyutu | 7.0J x 16 |