BMW 3 Serisi Sedan (F30 LCI, Facelift 2015) 320d (163 bg) Steptronic Efficient Dynamics Edition modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Sedan (F30 LCI, Facelift 2015) |
| Modifikasyonu (Motor) | 320d (163 bg) Steptronic Efficient Dynamics Edition |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 4.6-5 Lt/100 km
51.13 - 47.04 US mpg 61.41 - 56.5 UK mpg 21.74 - 20 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 3.3-3.6 Lt/100 km
71.28 - 65.34 US mpg 85.6 - 78.47 UK mpg 30.3 - 27.78 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 3.8-4.1 Lt/100 km
61.9 - 57.37 US mpg 74.34 - 68.9 UK mpg 26.32 - 24.39 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 99-109 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.8 saniye |
| Maksimum sürat | 225 km/saat 139.81 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.8 Kg/bg, 114 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.6 Kg/Nm, 279.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 163 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 81.7 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1750-2250 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1750-2250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B47D20A |
| Motor hacmi | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1430 Kg 3152.61 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1980 Kg 4365.15 lbs. |
| Azami yük | 550 Kg 1212.54 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 57 Lt 15.06 US gal | 12.54 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 745 Kg 1642.44 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4633 mm 182.4 in. |
| Genişlik | 1811 mm 71.3 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2031 mm 79.96 in. |
| Yükseklik | 1416 mm 55.75 in. |
| Dingil Mesafesi | 2810 mm 110.63 in. |
| Ön tekerlek izi | 1543 mm 60.75 in. |
| Arka tekerlek izi | 1586 mm 62.44 in. |
| ön çıkıntı | 779 mm 30.67 in. |
| arka çıkıntı | 1044 mm 41.1 in. |
| Yerden yükseklik | 127 mm 5 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.24 |
| En az dönüş açısı | 11.3 m 37.07 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 205/60 R16; 225/55 R16; 225/50 R17; 225/45 R18; 225/40 R19 Arka lastikler: 205/60 R16; 225/55 R16; 225/50 R17; 225/45 R18; 255/40 R18; 255/35 R19 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 7J x 16; 7.5J x 16; 7.5J x 17; 8J x 18; 8J x 19 Arka jantlar: 7J x 16; 7.5J x 16; 7.5J x 17; 8J x 18; 8.5J x 18; 8.5J x 19 |