BMW 3 Serisi Sedan (F30 LCI, Facelift 2015) 320i (184 bg) Steptronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Sedan (F30 LCI, Facelift 2015) |
| Modifikasyonu (Motor) | 320i (184 bg) Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.6-6.9 Lt/100 km
30.95 - 34.09 US mpg 37.17 - 40.94 UK mpg 13.16 - 14.49 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.7-4.4 Lt/100 km
50.05 - 53.46 US mpg 60.1 - 64.2 UK mpg 21.28 - 22.73 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.8-5.3 Lt/100 km
40.55 - 44.38 US mpg 48.7 - 53.3 UK mpg 17.24 - 18.87 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 134-124 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.3 saniye |
| Maksimum sürat | 235 km/saat 146.02 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 7.9 Kg/bg, 126.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 186.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 184 bg @ 5000-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 92.1 bg/Lt |
| Tork | 270 Nm @ 1350-4600 dev/dak 199.14 lb.-ft. @ 1350-4600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N20B20B |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.8 Lt 8.24 US qt | 6.86 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1450 Kg 3196.7 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2025 Kg 4464.36 lbs. |
| Azami yük | 575 Kg 1267.66 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 695 Kg 1532.21 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4633 mm 182.4 in. |
| Genişlik | 1811 mm 71.3 in. |
| Yükseklik | 1429 mm 56.26 in. |
| Dingil Mesafesi | 2810 mm 110.63 in. |
| Ön tekerlek izi | 1543 mm 60.75 in. |
| Arka tekerlek izi | 1583 mm 62.32 in. |
| Yerden yükseklik | 140 mm 5.51 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| En az dönüş açısı | 11.3 m 37.07 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16 92V |
| Jant Boyutu | 7.0J x 16 |