BMW 3 Serisi Sedan (F30 LCI, Facelift 2015) 320i (184 bg) xDrive Steptronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Sedan (F30 LCI, Facelift 2015) |
| Modifikasyonu (Motor) | 320i (184 bg) xDrive Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.0-7.4 Lt/100 km
29.4 - 31.79 US mpg 35.31 - 38.17 UK mpg 12.5 - 13.51 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.0-4.7 Lt/100 km
47.04 - 50.05 US mpg 56.5 - 60.1 UK mpg 20 - 21.28 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.1-5.7 Lt/100 km
38.56 - 41.27 US mpg 46.31 - 49.56 UK mpg 16.39 - 17.54 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 142-132 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.6 saniye |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.3 Kg/bg, 120.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.7 Kg/Nm, 176.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 184 bg @ 5000-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 92.1 bg/Lt |
| Tork | 270 Nm @ 1350-4600 dev/dak 199.14 lb.-ft. @ 1350-4600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N20B20B |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.8 Lt 8.24 US qt | 6.86 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1530 Kg 3373.07 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2105 Kg 4640.73 lbs. |
| Azami yük | 575 Kg 1267.66 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4633 mm 182.4 in. |
| Genişlik | 1811 mm 71.3 in. |
| Yükseklik | 1434 mm 56.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 2810 mm 110.63 in. |
| Ön tekerlek izi | 1542 mm 60.71 in. |
| Arka tekerlek izi | 1582 mm 62.28 in. |
| Yerden yükseklik | 145 mm 5.71 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| En az dönüş açısı | 11.7 m 38.39 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16 92W |
| Jant Boyutu | 7.0J x 16 |