BMW 3 Serisi Sedan (F30 LCI, Facelift 2015) 340i (326 bg) Steptronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Sedan (F30 LCI, Facelift 2015) |
| Modifikasyonu (Motor) | 340i (326 bg) Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 8.6-9.1 Lt/100 km
27.35 - 25.85 US mpg 32.85 - 31.04 UK mpg 11.63 - 10.99 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 5.3-5.5 Lt/100 km
44.38 - 42.77 US mpg 53.3 - 51.36 UK mpg 18.87 - 18.18 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 6.5-6.8 Lt/100 km
36.19 - 34.59 US mpg 43.46 - 41.54 UK mpg 15.38 - 14.71 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 152-159 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.1 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 4.7 Kg/bg, 211.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.4 Kg/Nm, 292.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 326 bg @ 5500-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 108.7 bg/Lt |
| Tork | 450 Nm @ 1380-5000 dev/dak 331.9 lb.-ft. @ 1380-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B58B30A |
| Motor hacmi | 2998 cm3 182.95 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | VALVETRONIC, Double-VANOS |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.8 Lt 8.24 US qt | 6.86 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1540 Kg 3395.12 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Azami yük | 560 Kg 1234.59 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4633 mm 182.4 in. |
| Genişlik | 1811 mm 71.3 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2031 mm 79.96 in. |
| Yükseklik | 1429 mm 56.26 in. |
| Dingil Mesafesi | 2810 mm 110.63 in. |
| Ön tekerlek izi | 1531 mm 60.28 in. |
| Arka tekerlek izi | 1572 mm 61.89 in. |
| ön çıkıntı | 779 mm 30.67 in. |
| arka çıkıntı | 1044 mm 41.1 in. |
| Yerden yükseklik | 140 mm 5.51 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.29 |
| En az dönüş açısı | 11.3 m 37.07 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 225/50 R17; 225/45 R18; 225/40 R19 Arka lastikler: 225/50 R17; 225/45 R18; 255/40 R18; 255/35 R19 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 7.5J x 17; 8J x 18; 8J x 19 Arka jantlar: 7.5J x 17; 8J x 18; 8.5J x 18; 8.5J x 19 |