| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi Cabriolet (A205, facelift 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | AMG C 63 V8 (476 bg) MCT |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 11.4 Lt/100 km
20.63 US mpg 24.78 UK mpg 8.77 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 11.5 Lt/100 km
20.45 US mpg 24.56 UK mpg 8.7 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 257-261 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 14.5 Lt/100 km
16.22 US mpg 19.48 UK mpg 6.9 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8 Lt/100 km
29.4 US mpg 35.31 UK mpg 12.5 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.4 Lt/100 km
22.62 US mpg 27.16 UK mpg 9.62 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 236 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 4 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 3.9 Kg/bg, 257.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.8 Kg/Nm, 351.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 476 bg |
| Litre başına güç | 119.5 bg/Lt |
| Tork | 650 Nm @ 1750-4500 dev/dak 479.42 lb.-ft. @ 1750-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 177.980 |
| Motor hacmi | 3982 cm3 243 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.1 Lt 11.73 US qt | 9.77 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1850 Kg 4078.55 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2275 Kg 5015.52 lbs. |
| Azami yük | 425 Kg 936.96 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 285 Lt 10.06 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 360 Lt 12.71 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4751 mm 187.05 in. |
| Genişlik | 1877 mm 73.9 in. |
| Yükseklik | 1404 mm 55.28 in. |
| Dingil Mesafesi | 2840 mm 111.81 in. |
| Ön tekerlek izi | 1636 mm 64.41 in. |
| ön çıkıntı | 855 mm 33.66 in. |
| arka çıkıntı | 1056 mm 41.57 in. |
| Yerden yükseklik | 101 mm 3.98 in. |
| Yaklaşım açısı | 11.7° |
| Kalkış açısı | 12.5° |
| rampa açısı | 9.1° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman MCT AMG SPEEDSHIFT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/40 R18|285/35 R18 |
| Jant Boyutu | 9J x 18|10.5J x 18 |