| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi Cabriolet (A205, facelift 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | C 200 (184 bg) EQ Boost 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 7.1 Lt/100 km
33.13 US mpg 39.79 UK mpg 14.08 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 8.2 Lt/100 km
28.68 US mpg 34.45 UK mpg 12.2 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 161-186 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.3-8.7 Lt/100 km
28.34 - 27.04 US mpg 34.03 - 32.47 UK mpg 12.05 - 11.49 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.2-5.6 Lt/100 km
45.23 - 42 US mpg 54.32 - 50.44 UK mpg 19.23 - 17.86 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.4-6.8 Lt/100 km
36.75 - 34.59 US mpg 44.14 - 41.54 UK mpg 15.63 - 14.71 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 145 - 154 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.5 saniye |
| Maksimum sürat | 235 km/saat 146.02 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.5 Kg/bg, 117.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.6 Kg/Nm, 178.3 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 14 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 184 bg |
| Litre başına güç | 122.9 bg/Lt |
| Tork | 280 Nm @ 3000-4000 dev/dak 206.52 lb.-ft. @ 3000-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 264.915 |
| Motor hacmi | 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6.6 Lt 6.97 US qt | 5.81 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.6 Lt 9.09 US qt | 7.57 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1570 Kg 3461.26 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2125 Kg 4684.82 lbs. |
| Azami yük | 555 Kg 1223.57 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4686 mm 184.49 in. |
| Genişlik | 1810 mm 71.26 in. |
| Yükseklik | 1409 mm 55.47 in. |
| Dingil Mesafesi | 2840 mm 111.81 in. |
| Ön tekerlek izi | 1567 mm 61.69 in. |
| ön çıkıntı | 790 mm 31.1 in. |
| arka çıkıntı | 1056 mm 41.57 in. |
| Yerden yükseklik | 88 mm 3.46 in. |
| Yaklaşım açısı | 13.2° |
| Kalkış açısı | 12.6° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin arka tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |