| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi Cabriolet (A205, facelift 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | C 200d (160 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.5 - 5.8 Lt/100 km
42.77 - 40.55 US mpg 51.36 - 48.7 UK mpg 18.18 - 17.24 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.9 - 4.1 Lt/100 km
60.31 - 57.37 US mpg 72.43 - 68.9 UK mpg 25.64 - 24.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.5 - 4.7 Lt/100 km
52.27 - 50.05 US mpg 62.77 - 60.1 UK mpg 22.22 - 21.28 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 118 - 124 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.2 saniye |
| Maksimum sürat | 220 km/saat 136.7 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.5 Kg/bg, 95 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.7 Kg/Nm, 213.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 160 bg |
| Litre başına güç | 100.1 bg/Lt |
| Tork | 360 Nm @ 1600-2600 dev/dak 265.52 lb.-ft. @ 1600-2600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 654.916 |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1685 Kg 3714.79 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2225 Kg 4905.29 lbs. |
| Azami yük | 540 Kg 1190.5 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 41 Lt 10.83 US gal | 9.02 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4686 mm 184.49 in. |
| Genişlik | 1810 mm 71.26 in. |
| Yükseklik | 1409 mm 55.47 in. |
| Dingil Mesafesi | 2840 mm 111.81 in. |
| Ön tekerlek izi | 1567 mm 61.69 in. |
| ön çıkıntı | 790 mm 31.1 in. |
| arka çıkıntı | 1056 mm 41.57 in. |
| Yerden yükseklik | 88 mm 3.46 in. |
| Yaklaşım açısı | 13.2° |
| Kalkış açısı | 12.6° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |