| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi Cabriolet (A205, facelift 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | C 220d (194 bg) 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 5.2 Lt/100 km
45.23 US mpg 54.32 UK mpg 19.23 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 138-158 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.2 - 5.8 Lt/100 km
45.23 - 40.55 US mpg 54.32 - 48.7 UK mpg 19.23 - 17.24 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.5 - 4.8 Lt/100 km
52.27 - 49 US mpg 62.77 - 58.85 UK mpg 22.22 - 20.83 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.8 - 5.1 Lt/100 km
49 - 46.12 US mpg 58.85 - 55.39 UK mpg 20.83 - 19.61 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 126 - 136 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.5 saniye |
| Maksimum sürat | 233 km/saat 144.78 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.6 Kg/bg, 116.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.2 Kg/Nm, 241 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 194 bg |
| Litre başına güç | 99.5 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1600-2800 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1600-2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 654.920 |
| Motor hacmi | 1950 cm3 119 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1660 Kg 3659.67 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2215 Kg 4883.24 lbs. |
| Azami yük | 555 Kg 1223.57 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 41 Lt 10.83 US gal | 9.02 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4686 mm 184.49 in. |
| Genişlik | 1810 mm 71.26 in. |
| Yükseklik | 1409 mm 55.47 in. |
| Dingil Mesafesi | 2840 mm 111.81 in. |
| Ön tekerlek izi | 1567 mm 61.69 in. |
| ön çıkıntı | 790 mm 31.1 in. |
| arka çıkıntı | 1056 mm 41.57 in. |
| Yerden yükseklik | 88 mm 3.46 in. |
| Yaklaşım açısı | 13.2° |
| Kalkış açısı | 12.6° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |