| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi Cabriolet (A205, facelift 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | C 180 1.6 (156 bg) 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 7.3 Lt/100 km
32.22 US mpg 38.7 UK mpg 13.7 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 8.2 Lt/100 km
28.68 US mpg 34.45 UK mpg 12.2 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 165-187 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.9-8.6 Lt/100 km
29.77 - 27.35 US mpg 35.76 - 32.85 UK mpg 12.66 - 11.63 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.7-6.0 Lt/100 km
41.27 - 39.2 US mpg 49.56 - 47.08 UK mpg 17.54 - 16.67 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.5-7.0 Lt/100 km
36.19 - 33.6 US mpg 43.46 - 40.35 UK mpg 15.38 - 14.29 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 149 - 159 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.9 saniye |
| Maksimum sürat | 220 km/saat 136.7 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.1 Kg/bg, 99 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.3 Kg/Nm, 158.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 156 bg |
| Litre başına güç | 97.8 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1200-4000 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1200-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 274.910 |
| Motor hacmi | 1595 cm3 97.33 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1575 Kg 3472.28 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2115 Kg 4662.78 lbs. |
| Azami yük | 540 Kg 1190.5 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 41 Lt 10.83 US gal | 9.02 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4686 mm 184.49 in. |
| Genişlik | 1810 mm 71.26 in. |
| Yükseklik | 1409 mm 55.47 in. |
| Dingil Mesafesi | 2840 mm 111.81 in. |
| Ön tekerlek izi | 1567 mm 61.69 in. |
| ön çıkıntı | 790 mm 31.1 in. |
| arka çıkıntı | 1056 mm 41.57 in. |
| Yerden yükseklik | 88 mm 3.46 in. |
| Yaklaşım açısı | 13.2° |
| Kalkış açısı | 12.6° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |