| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi (W205) |
| Modifikasyonu (Motor) | AMG C 63 S V8 (510 bg) SPEEDSHIFT MCT |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.0-10.8 Lt/100 km
21.38 - 21.78 US mpg 25.68 - 26.16 UK mpg 9.09 - 9.26 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.9-6.7 Lt/100 km
34.09 - 35.11 US mpg 40.94 - 42.16 UK mpg 14.49 - 14.93 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.4-8.2 Lt/100 km
28 - 28.68 US mpg 33.63 - 34.45 UK mpg 11.9 - 12.2 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 195-192 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 3.9 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 3.2 Kg/bg, 308.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.4 Kg/Nm, 423 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 510 bg @ 5500-6250 dev/dak |
| Litre başına güç | 128.1 bg/Lt |
| Tork | 700 Nm @ 1750-4500 dev/dak 516.29 lb.-ft. @ 1750-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 177.980 |
| Motor hacmi | 3982 cm3 243 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.1 Lt 11.73 US qt | 9.77 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1655 Kg 3648.65 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2180 Kg 4806.08 lbs. |
| Azami yük | 525 Kg 1157.43 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 435 Lt 15.36 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4756 mm 187.24 in. |
| Genişlik | 1839 mm 72.4 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2020 mm 79.53 in. |
| Yükseklik | 1426 mm 56.14 in. |
| Dingil Mesafesi | 2840 mm 111.81 in. |
| Ön tekerlek izi | 1609 mm 63.35 in. |
| Arka tekerlek izi | 1546 mm 60.87 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman AMG SPEEDSHIFT MCT |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 245/35 ZR 19; 265/35 ZR 19 |
| Jant Boyutu | 19 |