| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi (W205) |
| Modifikasyonu (Motor) | C 250 (211 bg) 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.4-7.9 Lt/100 km
31.79 - 29.77 US mpg 38.17 - 35.76 UK mpg 13.51 - 12.66 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.6-5.2 Lt/100 km
51.13 - 45.23 US mpg 61.41 - 54.32 UK mpg 21.74 - 19.23 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.7-6.2 Lt/100 km
41.27 - 37.94 US mpg 49.56 - 45.56 UK mpg 17.54 - 16.13 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 128-139 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.5 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.7 Kg/bg, 150.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4 Kg/Nm, 249.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 211 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 106 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 1200-4000 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 1200-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 274.920 |
| Motor hacmi | 1991 cm3 121.5 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 9.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1405 Kg 3097.49 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2045 Kg 4508.45 lbs. |
| Azami yük | 640 Kg 1410.96 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4686 mm 184.49 in. |
| Genişlik | 1810 mm 71.26 in. |
| Yükseklik | 1442 mm 56.77 in. |
| Dingil Mesafesi | 2840 mm 111.81 in. |
| Ön tekerlek izi | 1588 mm 62.52 in. |
| Arka tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| Yerden yükseklik | 92 mm 3.62 in. |
| En az dönüş açısı | 11.22 m 36.81 ft. |
| Yaklaşım açısı | 13.5° |
| Kalkış açısı | 14.2° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |