| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi (W205) |
| Modifikasyonu (Motor) | C 220d (163 bg) BlueEFFICIENCY Edition 7G-TRONIC PLUS |
| Üretim başlangıç yılı | 2014 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.5-5.0 Lt/100 km
42.77 - 47.04 US mpg 51.36 - 56.5 UK mpg 18.18 - 20 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.8-3.4 Lt/100 km
61.9 - 69.18 US mpg 74.34 - 83.08 UK mpg 26.32 - 29.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.4-4.0 Lt/100 km
53.46 - 58.8 US mpg 64.2 - 70.62 UK mpg 22.73 - 25 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 115-106 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.4 saniye |
| Maksimum sürat | 233 km/saat 144.78 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.8 Kg/bg, 114 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.6 Kg/Nm, 279.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 163 bg @ 3000-4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.1 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1400-2800 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1400-2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 651.921 |
| Motor hacmi | 2143 cm3 130.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 16.2:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1430 Kg 3152.61 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1970 Kg 4343.11 lbs. |
| Azami yük | 540 Kg 1190.5 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 41 Lt 10.83 US gal | 9.02 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4686 mm 184.49 in. |
| Genişlik | 1810 mm 71.26 in. |
| Yükseklik | 1442 mm 56.77 in. |
| Dingil Mesafesi | 2840 mm 111.81 in. |
| Ön tekerlek izi | 1588 mm 62.52 in. |
| Arka tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| Yerden yükseklik | 92 mm 3.62 in. |
| En az dönüş açısı | 11.22 m 36.81 ft. |
| Yaklaşım açısı | 13.5° |
| Kalkış açısı | 14.2° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 195/65 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |