| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi (W205) |
| Modifikasyonu (Motor) | C 300 (245 bg) 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.3-8.7 Lt/100 km
28.34 - 27.04 US mpg 34.03 - 32.47 UK mpg 12.05 - 11.49 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.1-5.7 Lt/100 km
46.12 - 41.27 US mpg 55.39 - 49.56 UK mpg 19.61 - 17.54 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.3-6.8 Lt/100 km
37.34 - 34.59 US mpg 44.84 - 41.54 UK mpg 15.87 - 14.71 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 143-154 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 5.8 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 5.9 Kg/bg, 168.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.9 Kg/Nm, 254.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 245 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 123.1 bg/Lt |
| Tork | 370 Nm @ 1300-4000 dev/dak 272.9 lb.-ft. @ 1300-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 274.920 |
| Motor hacmi | 1991 cm3 121.5 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 9.8:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1455 Kg 3207.73 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2095 Kg 4618.68 lbs. |
| Azami yük | 640 Kg 1410.96 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4686 mm 184.49 in. |
| Genişlik | 1810 mm 71.26 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2020 mm 79.53 in. |
| Yükseklik | 1442 mm 56.77 in. |
| Dingil Mesafesi | 2840 mm 111.81 in. |
| Ön tekerlek izi | 1588 mm 62.52 in. |
| Arka tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| ön çıkıntı | 790 mm 31.1 in. |
| arka çıkıntı | 1056 mm 41.57 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
| En az dönüş açısı | 11.22 m 36.81 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC PLUS |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/50 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |