Volkswagen T-Roc I 1.5 TSI (150 bg) ACT 4MOTION DSG modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | T-Roc |
| Nesil | Volkswagen T-Roc I |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 TSI (150 bg) ACT 4MOTION DSG |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.5-7.6 Lt/100 km
31.36 - 30.95 US mpg 37.66 - 37.17 UK mpg 13.33 - 13.16 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.6-5.7 Lt/100 km
42 - 41.27 US mpg 50.44 - 49.56 UK mpg 17.86 - 17.54 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.3-6.4 Lt/100 km
37.34 - 36.75 US mpg 44.84 - 44.14 UK mpg 15.87 - 15.63 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 143-145 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.4 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 9.6 Kg/bg, 103.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.8 Kg/Nm, 173 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg |
| Litre başına güç | 100.1 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1500-3500 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1500-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA211evo / DADA |
| Motor hacmi | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Motor sistemleri | Silindir Deaktivasyonu sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1445 Kg 3185.68 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1950 Kg 4299.01 lbs. |
| Azami yük | 505 Kg 1113.33 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 445 Lt 15.72 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1290 Lt 45.56 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 720 Kg 1587.33 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4234 mm 166.69 in. |
| Genişlik | 1819 mm 71.61 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1992 mm 78.43 in. |
| Yükseklik | 1573 mm 61.93 in. |
| Dingil Mesafesi | 2590 mm 101.97 in. |
| Ön tekerlek izi | 1538-1546 mm 60.55 - 60.87 in. |
| Arka tekerlek izi | 1533-1541 mm 60.35 - 60.67 in. |
| Yerden yükseklik | 161 mm 6.34 in. |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R17; 215/50 R18 |
| Jant Boyutu | 7J x 17; 7J x 18 |