Volkswagen T-Roc I 2.0 TDI (190 bg) 4MOTION DSG modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | T-Roc |
| Nesil | Volkswagen T-Roc I |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI (190 bg) 4MOTION DSG |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.9 Lt/100 km
39.87 US mpg 47.88 UK mpg 16.95 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.6 Lt/100 km
51.13 US mpg 61.41 UK mpg 21.74 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.1 Lt/100 km
46.12 US mpg 55.39 UK mpg 19.61 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 134 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.2 saniye |
| Maksimum sürat | 216 km/saat 134.22 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-TEMP-EVAP-ISC |
| Ağırlık/güç oranı | 7.8 Kg/bg, 128.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.7 Kg/Nm, 270.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 190 bg |
| Litre başına güç | 96.5 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1900-3300 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1900-3300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA288 / DFHA |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1480 Kg 3262.84 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2060 Kg 4541.52 lbs. |
| Azami yük | 580 Kg 1278.68 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 392 Lt 13.84 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1237 Lt 43.68 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4234 mm 166.69 in. |
| Genişlik | 1819 mm 71.61 in. |
| Yükseklik | 1573 mm 61.93 in. |
| Dingil Mesafesi | 2593 mm 102.09 in. |
| Ön tekerlek izi | 1538-1546 mm 60.55 - 60.87 in. |
| Arka tekerlek izi | 1539-1547 mm 60.59 - 60.91 in. |
| Yaklaşım açısı | 16.4° |
| Kalkış açısı | 18.4° |
| rampa açısı | 12.5° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 215/55 R17 |
| Jant Boyutu | 7J x 17 |