Volkswagen T-Roc I 2.0 TDI (150 bg) 4MOTION modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | T-Roc |
| Nesil | Volkswagen T-Roc I |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI (150 bg) 4MOTION |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.5 Lt/100 km
52.27 US mpg 62.77 UK mpg 22.22 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5 Lt/100 km
47.04 US mpg 56.5 UK mpg 20 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 131 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.7 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 10 Kg/bg, 99.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.4 Kg/Nm, 225.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 3500-4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.2 bg/Lt |
| Tork | 340 Nm @ 1750-3000 dev/dak 250.77 lb.-ft. @ 1750-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DFFA |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1505 Kg 3317.96 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2020 Kg 4453.34 lbs. |
| Azami yük | 515 Kg 1135.38 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4234 mm 166.69 in. |
| Genişlik | 1819 mm 71.61 in. |
| Yükseklik | 1573 mm 61.93 in. |
| Dingil Mesafesi | 2593 mm 102.09 in. |
| Ön tekerlek izi | 1538-1546 mm 60.55 - 60.87 in. |
| Arka tekerlek izi | 1539-1547 mm 60.59 - 60.91 in. |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Yaklaşım açısı | 16.4° |
| Kalkış açısı | 18.4° |
| rampa açısı | 12.5° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |