Volkswagen T-Roc I 1.6 TDI SCR (116 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | T-Roc |
| Nesil | Volkswagen T-Roc I |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 TDI SCR (116 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2020 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 5.9 Lt/100 km
39.87 US mpg 47.88 UK mpg 16.95 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 4.3 Lt/100 km
54.7 US mpg 65.69 UK mpg 23.26 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.0 Lt/100 km
58.8 US mpg 70.62 UK mpg 25 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 5.0 Lt/100 km
47.04 US mpg 56.5 UK mpg 20 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 4.7 Lt/100 km
50.05 US mpg 60.1 UK mpg 21.28 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 122 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 3.6 Lt/100 km
65.34 US mpg 78.47 UK mpg 27.78 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 4.3 Lt/100 km
54.7 US mpg 65.69 UK mpg 23.26 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 114 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.4 saniye |
| Maksimum sürat | 187 km/saat 116.2 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 11.5 Kg/bg, 86.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 186.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 116 bg @ 3250 dev/dak |
| Litre başına güç | 72.6 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1750-3200 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1750-3200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DGTE |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1339 Kg 2951.99 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1920 Kg 4232.88 lbs. |
| Azami yük | 581 Kg 1280.89 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 445 Lt 15.72 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1290 Lt 45.56 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 700 Kg 1543.24 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4234 mm 166.69 in. |
| Genişlik | 1819 mm 71.61 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1992 mm 78.43 in. |
| Yükseklik | 1573 mm 61.93 in. |
| Dingil Mesafesi | 2590 mm 101.97 in. |
| Ön tekerlek izi | 1538-1546 mm 60.55 - 60.87 in. |
| Arka tekerlek izi | 1533-1541 mm 60.35 - 60.67 in. |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Yaklaşım açısı | 16.4° |
| Kalkış açısı | 18.9° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |