Volkswagen T-Roc I R 2.0 TSI (300 bg) 4MOTION DSG modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | T-Roc |
| Nesil | Volkswagen T-Roc I |
| Modifikasyonu (Motor) | R 2.0 TSI (300 bg) 4MOTION DSG |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Son üretim yılı | Ekim, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 11.9 Lt/100 km
19.77 US mpg 23.74 UK mpg 8.4 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 8.3 Lt/100 km
28.34 US mpg 34.03 UK mpg 12.05 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 7.4 Lt/100 km
31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 8.6 Lt/100 km
27.35 US mpg 32.85 UK mpg 11.63 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 8.6 Lt/100 km
27.35 US mpg 32.85 UK mpg 11.63 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 196 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 9.1-9.5 Lt/100 km
25.85 - 24.76 US mpg 31.04 - 29.73 UK mpg 10.99 - 10.53 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.5-6.6 Lt/100 km
36.19 - 35.64 US mpg 43.46 - 42.8 UK mpg 15.38 - 15.15 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7.5-7.7 Lt/100 km
31.36 - 30.55 US mpg 37.66 - 36.69 UK mpg 13.33 - 12.99 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 171 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.9 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 5 Kg/bg, 200.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.7 Kg/Nm, 267.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 300 bg |
| Litre başına güç | 151.2 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 2000-5200 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 2000-5200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DNUE |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1497 Kg 3300.32 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2080 Kg 4585.62 lbs. |
| Azami yük | 583 Kg 1285.29 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 392 Lt 13.84 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1237 Lt 43.68 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4241 mm 166.97 in. |
| Genişlik | 1819 mm 71.61 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1992 mm 78.43 in. |
| Yükseklik | 1562 mm 61.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2595 mm 102.17 in. |
| Ön tekerlek izi | 1539-1547 mm 60.59 - 60.91 in. |
| Arka tekerlek izi | 1547-1555 mm 60.91 - 61.22 in. |
| Yaklaşım açısı | 16.3° |
| Kalkış açısı | 18.3° |
| rampa açısı | 12.5° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/50 R18 |
| Jant Boyutu | 7J x 18 |