BMW 3 Serisi Sedan (G20) 318d (150 bg) Steptronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Sedan (G20) |
| Modifikasyonu (Motor) | 318d (150 bg) Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Son üretim yılı | 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 4.7-5.0 Lt/100 km
50.05 - 47.04 US mpg 60.1 - 56.5 UK mpg 21.28 - 20 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.8-4.2 Lt/100 km
61.9 - 56 US mpg 74.34 - 67.26 UK mpg 26.32 - 23.81 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.2-4.5 Lt/100 km
56 - 52.27 US mpg 67.26 - 62.77 UK mpg 23.81 - 22.22 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 109-118 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.3 saniye |
| Maksimum sürat | 224 km/saat 139.19 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-Temp |
| Ağırlık/güç oranı | 9.7 Kg/bg, 103.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.5 Kg/Nm, 219.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 3750-4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.2 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 1500-3000 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 1500-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B47D20B |
| Motor hacmi | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1455 Kg 3207.73 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2085 Kg 4596.64 lbs. |
| Azami yük | 630 Kg 1388.91 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 40 Lt 10.57 US gal | 8.8 UK gal |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4709 mm 185.39 in. |
| Genişlik | 1827 mm 71.93 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2068 mm 81.42 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2851 mm 112.24 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.23 |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16 96W XL |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16 |