BMW 3 Serisi Sedan (G20) 330i (258 bg) Steptronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Sedan (G20) |
| Modifikasyonu (Motor) | 330i (258 bg) Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.2-7.7 Lt/100 km
32.67 - 30.55 US mpg 39.23 - 36.69 UK mpg 13.89 - 12.99 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.0-5.2 Lt/100 km
47.04 - 45.23 US mpg 56.5 - 54.32 UK mpg 20 - 19.23 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.8-6.1 Lt/100 km
40.55 - 38.56 US mpg 48.7 - 46.31 UK mpg 17.24 - 16.39 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 132-139 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.8 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 d-TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 5.7 Kg/bg, 175.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.7 Kg/Nm, 272.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 258 bg @ 5000-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 129.1 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1550-4400 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1550-4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B48B20 |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.25 Lt 5.55 US qt | 4.62 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.8 Lt 10.36 US qt | 8.62 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1470 Kg 3240.8 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2060 Kg 4541.52 lbs. |
| Azami yük | 590 Kg 1300.73 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 59 Lt 15.59 US gal | 12.98 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4709 mm 185.39 in. |
| Genişlik | 1827 mm 71.93 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2068 mm 81.42 in. |
| Yükseklik | 1442 mm 56.77 in. |
| Dingil Mesafesi | 2851 mm 112.24 in. |
| Ön tekerlek izi | 1589 mm 62.56 in. |
| Arka tekerlek izi | 1604 mm 63.15 in. |
| ön çıkıntı | 799 mm 31.46 in. |
| arka çıkıntı | 1059 mm 41.69 in. |
| Yerden yükseklik | 136 mm 5.35 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.24 |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/50 R17 98Y XL |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17 |