BMW 3 Serisi Sedan (G20) 318i (156 bg) Steptronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Sedan (G20) |
| Modifikasyonu (Motor) | 318i (156 bg) Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | Ocak, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.3-7.1 Lt/100 km
37.34 - 33.13 US mpg 44.84 - 39.79 UK mpg 15.87 - 14.08 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 142-162 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 6.7-7.0 Lt/100 km
35.11 - 33.6 US mpg 42.16 - 40.35 UK mpg 14.93 - 14.29 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 4.4-4.9 Lt/100 km
53.46 - 48 US mpg 64.2 - 57.65 UK mpg 22.73 - 20.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 5.3-5.7 Lt/100 km
44.38 - 41.27 US mpg 53.3 - 49.56 UK mpg 18.87 - 17.54 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 120-130 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.4 saniye |
| Maksimum sürat | 223 km/saat 138.57 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 9.6 Kg/bg, 104.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6 Kg/Nm, 167.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 156 bg @ 4500-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 78.1 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1300-4300 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1300-4300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B48B20A |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.25 Lt 5.55 US qt | 4.62 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.8 Lt 10.36 US qt | 8.62 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1490 Kg 3284.89 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2050 Kg 4519.48 lbs. |
| Azami yük | 560 Kg 1234.59 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 59 Lt 15.59 US gal | 12.98 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4709 mm 185.39 in. |
| Genişlik | 1827 mm 71.93 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2851 mm 112.24 in. |
| Ön tekerlek izi | 1589 mm 62.56 in. |
| Arka tekerlek izi | 1604 mm 63.15 in. |
| Yerden yükseklik | 136 mm 5.35 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.23 |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16 96W XL |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16 |